stj
03 فروردین 1402 - 16:48

مازندرانی‌ها در "محله همدل" به یاری نیازمندان بشتابند

نماینده ولی فقیه در استان مازندران خواستار حمایت همه جانبه نیازمندان شد در ماه مبارک رمضان شد و گفت: مازندرانی ها در محله همدل یکدیگر را حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، می گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست و چه خوش است بهاری که با ماه مبارک رمضان آغاز شود؛ رمضان بهار دل را به پنجره عبودیت خداوند پیوند می زند،آن هنگام که قنوت دعا رو به سقف آسمان با فریاد های الغوث پیوند می خورد.

 نماینده ولی فقیه در مازندران با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و عید باستانی نوروز اظهار داشت: رمضان که ماه بهار قرآن است و در این ماه بهار بهترین زمان برای انجام فعالیت های قرآنی و تبلیغی است.

آیت الله لائینی در ادامه با بیان اینکه هر کسی در محل خودش باید تاثیر گذار باشد افزود: هیئت امنا مساجد، پایگاه های مقاومت بسیج محل، ائمه جمعه، شورای اسلامی و دهیار تحت عنوان محله همدل در ایام ماه مبارک رمضان باید در کنار هم قرار گرفته و به یاری نیازمندان بشتابند.

 لائینی افزود: مسئله شناسی و مسئله یابی دو نکته مهم در شناخت مسائل است و ماه رمضان فرصتی است که به این منظور ما باید علاوه بر انجام فعالیت های متنوع عمران و آبادی روی مسائل فرهنگی بیشتر متمرکز شویم و آن را اولویت قرار می دهیم تا  دچار مشکلات نشویم. 

وی با بیان اینکه مسئله حجاب به عنوان یک موضوع مهم باید مورد توجه قرار گیرد ادامه داد: ما باید خانواده ها را شناسایی کنیم، با آنها ارتباط برقرار کرده تا بتوانیم زمینه های جریان ساز این مسئله مهم را  که باعث می شود ارزش های ما کاسته شود را پاک کنیم و ماه رمضان فرصتی است که می توان بهترین بهره را از بعد فرهنگی برد.

امام جمعه ساری، دانستن احکام و نجاست را در زندگی بسیار مهم بیان کرد و با تاکید بر لزوم بیان احکام در فرصت ماه مبارک رمضان افزود: ما باید احکام را برای خانواده ها و فرزندانمان توضیح دهیم. همچنین  باید این مسائل مهم را در آموزش و پرورش، آموزش دهیم و ببینیم یک دانش آموز چقدر احکام فعلی و فکری دارد و از اسلام و قوانین آن مطلع استیا خیر؟

شریف تبار مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی اسلامی استان مازندران هم در خصوص  فعالیت های این نهاد در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: با همه نهاد ها، مسئولین امر و گروه هایی که در ماه رمضان نقش ایفا می‌کنند جلساتی مشترک برگزار کردیم .

 وی افزود:کاروان قرآنی نور یکی از نمونه فعالیت های ما در این ایام است که با برنامه ریزی در کارگروه قرآنی که شهرهای مختلف این فعالیت را به سرانجام رساندند برگزار خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران اضافه کرد: پویش حال خوب و کارخوب نیز با محوریت سوره محمد(ص) در حال انجام است وجلسات تفسیر خانگی که خانه به خانه در نقطه شروع رمضان سال 1402 انجام می شود و جلسات تفسیر و تدبر با محوریت روحانیونی که تبلیغ می کنند در جریان محله همدل برنامه های فرهنگی را اجرا می کنیم .

شریف تبار ادامه داد: 78 جلسه تفسیر دائمی قرآن برنامه ریزی شده و شورای توسعه فعالیت های قرآنی موضوعات رمضان را پیگیری می‌کنند و ائمه جمعه موظفند در هر شهری پنج جلسه تفسیری برگزار کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد:با ظرفیت قرآنی که در استان مازندران داریم سازمان تبلیغات اسلامی و مجموعه پیش دبستانی هایی که مرتبط با سازمان تبلیغات است بیش از 12هزار نوع آموزقرآنی را تربیت خواهد کرد.

به گفته مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران ،محفل قرآنی سیار هم در قالب کارگروه عملیات قرآنی فعال بوده و  محافل قرآنی سیار محله محور در گلزار شهدا، منازل ، پارک ها و بوستان ها نیز به اجرای برنامه های فرهنگی ماه مبارک رمضان می پردازد.

وی در خصوص اعزام مبلغان روحانی به مناطق مختلف در زمینه تبلیغ افزود: برخی روحانیون  در تبلیغ ماه مبارک رمضان در استان حضور دارند و برخی از روحانیون مسجد ثابت دارند که در همان مسجد یا با یک جابجایی در محلات برای تبلیغ مستقر شده اند و همچنین 230 روحانی مستقر و 450 روحانی طرح هجرت داریم که در مساجد تبلیغ می کنند.در اوقاف و امور خیریه نیز روحانیون در قالب طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه پیگیر امر تبلیغ هستند.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1106509