stj
03 فروردین 1402 - 18:15

نوروزگاه فرصتی برای معرفی توانمندی‌های کردستان به جهان است

سنندج- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: نوروزگاه فرصتی مناسب برای معرفی آئین‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان به مردم ایران و جهان است.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان ازهاری روز پنج‌شنبه سوم در بازدید از جشن ملی نوروزگاه و نمایشگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خانه کرد در سنندج اظهار کرد: استان کردستان به واسطه برخورداری از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بی‌نظیر، فرهنگ غنی و تنوع رشته‌های مختلف صنایع‌دستی دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در سطح کشور و جهان است.

وی افزود: اجرای جشن‌های ملی نوروزگاه علاوه بر ایجاد فضای شاد و مفرح، موجب توسعه صنعت گردشگری و معرفی بیش‌ازپیش ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی استان می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان اظهار کرد: با اجرای این ویژه برنامه‌ها می‌توان بیش از گذشته مردم دنیا را با آداب و رسوم نوروز و فرهنگ و هنر اصیل کردستان آشنا کرد.

عرضه محصولات صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، عرضه انواع غذاهای محلی، اجرای برنامه‌های شاد و متنوع، موسیقی، نمایش و… از جمله برنامه‌های جنبی مراسم نوروزگاه در استان است که تا ۱۲ فروردین‌ماه در دو نوبت صبح و عصر پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1106531